امید و هدفمندی در کانونشن بین‌المللی موج می‌زند

۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ (۱ مه ۲۰۱۸)

مرکز جهانی بهائی- مشورت‌ها در دوازدهمین کانونشن بین‌المللی بهائی سرشار از سرور، تمرکز و حس قوی هدفمندی است.

در نمایشی فوق‌العاده از وحدت در کثرت، نمایندگان از سراسر جهان پیشرفت‌های جوامع بهائی خود را توصیف کرده و تجربیاتی را که به یادگیری‌های ارزشمند دربارۀ جامعه سازی و تحول اجتماعی انجامیده با یکدیگر به اشتراک می‌گذارند.

سوفی منراد (Sophie Menard)، نماینده‌ای از فرانسه گفت: «ما کاملاً آگاهیم که نیروهای روحانی، ما را یاری می‌رسانند اما ما نیز باید درجۀ بالایی از تعهد و فداکاری داشته باشیم و از خود شهامت و قهرمانی نشان دهیم.»

دروتی وایت (Drothy Whyte)، نماینده‌ای از جامائیکا گفت: «ما شاهد تغییر در دنیا هستیم و اینجا در کانونشن بین‌المللی می‌توانیم این تغییر را ببینیم. می‌توانیم موضوعات مورد مشورت در اینجا را به محل زندگی خود ببریم و آنها را در سراسر دنیا انتشار دهیم.»

پلینو لاکایو (Plinio Lacayo)، نماینده‌ای از کاستاریکا گفت: «بشریت در حال گذار از دو فرآیند بسیار بارز است. فرآیند تخریب که به سرعت پیش می‌رود و بشریت از آن در رنج و عذاب است، اما به همین دلیل است که ما می‌دانیم باید هر چه شدیدتر کار کنیم. باید فشرده‌تر، فعال‌تر و با استمرار بیشتر تلاش کنیم.»

سوفیا لایولاپ (phia Laiyolap)، نماینده‌ای از جزایر کارولین خطاب به حاضرین در کانونشن گفت: «من در جزیرۀ کوچک یاپ (Yap) زندگی می‌کنم. شش سال پیش اکثریت مردم جزیره از جمله خود من اطلاعی از حضرت بهاءالله نداشتیم، اما امروز بیش از ۱۰۰۰ نفر با تعالیم ایشان در ارتباطند و از آن‌‌ها الهام می‌گیرند.»

 1. 7
 2. 6
 3. 5
 4. 4
 5. 3
 6. 2
 7. 1
 • دوازدهمین کانونشن بین‌المللی بهائی

 • جلسات مشورتی کانونشن بین‌المللی بهائی تا به حال زمینه‌های پیشرفت و توسعه عالم بهائی را…

 • نماینده‌ای از برزیل حاضرین در کانونشن را خطاب قرار می‌دهد.

 • نمایندگان آسیای میانه، موسیقی محلی این ناحیه را اجرا می‌کنند.

 • نماینده‌ای از نیوزیلند دربارۀ پیشرفت‌های جامعه خود صحبت می‌کند.

 • نماینده‌ای از جامائیکا در کانونشن بین‌المللی صحبت می‌کند.

 •  نمایندگان که بسیاری از آن‌ها ترجمه همزمان دریافت می‌کنند به صحبت‌های یکی از…

آنا سانچو (Ana Sancho)، نماینده‌ای از جزایر قناری گفت: «قدرت تعالیم حضرت بهاءالله آن چنان است که نور آن می‌تواند حتی به سرزمین‌های وسط اقیانوس نیز روشنی ببخشد.»

کانونشن بین‌المللی بهائی فردا پایان می‌یابد. پس از مشورت‌های بیشتر، نمایندگان روز دوازدهم عید رضوان را جشن می‌‌گیرند، این روز آخرین روز از دوره‌ای است که حضرت بهاءالله در آن ۱۵۵ سال پیش پیام الهی خود را به همراهانشان که با ایشان در عراق در تبعید بودند اعلام کردند.

 
اخبار جدید
© 2008 Bahá’í International Community