نمایندگان با انگیزه و انرژی جدیدی به خانه باز می‌گردند

۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ (۳ مه ۲۰۱۸)

مرکز جهانی بهائی - بعدازظهر دیروز با جشن روز دوازدهم عید رضوان در اراضی مقدس حول آرامگاه حضرت بهاءالله در بهجی، دوران فوق‌العاده و بسیار زیبای دوازدهمین کانونشن بین‌المللی بهائی به پایان رسید.

پس از انتخابات بیت‌العدل اعظم در صبح روز اول کانونشن، نمایندگان سه روز بعد را به مشورت در این باره گذراندند که چگونه تعالیم حضرت بهاءالله در جوامع و اجتماعاتشان به منصه ظهور می‌رسد. آن‌ها همچنین این مسئله را بررسی کردند که فهم و بصیرت‌های حاصل از این فرآیند را چگونه می‌توان در اختیار علاقه‌مندان ایجاد وحدت و صلح در دنیا قرار داد.

یوگنیا پلوکتووا (Yevgeniya Poluektova)، ناظم آخرین جلسه، در صحبت‌های پایانی خود گفت: «دیدن اینکه افرادی از سراسر جهان، از مرد و زن، از پیشینه‌های مختلف و سنین متفاوت، برای مشورت دور هم جمع شده‌اند و برای ساختن جهانی جدید تلاش می‌کنند بسیار زیباست»

بسیاری از نمایندگان، موقعیت‌های فزاینده‌ای را که در اختیار جوامعشان قرار گرفته به جشن‌های دویستمین سالگرد تولد حضرت بهاءالله مربوط می‌دانستند. این جشن‌ها حضور و حمایت چهره‌های ملی، اشخاص برجسته، و همچنین تعداد بی‌شماری از همسایگان، دوستان و همکاران را به همراه داشت.

نمایندگان به‌عنوان اعضای شوراهای منتخب ملی که امور جوامع بهائی را در کشورهای خود هدایت می‌کنند، همچنین تعمق و تأملی داشتند بر این موضوع که مؤسساتی که در آن‌ها خدمت می‌کنند چگونه می‌توانند بیش از پیش محیط‌هایی را ایجاد کنند که در آن توانمندی و استعداد افراد و جوامع برای اقدام در جهت بهبود جهان رشد کند.

صبح روز آخر را نمایندگان به مشورتی غنی در رابطه با حضور جامعه بهائی در حیات اجتماعاتشان پرداختند. آن‌ها به خصوص دربارۀ تجربیات جوامع خود در تلاش‌های مربوط به توسعۀ اجتماعی و اقتصادی و همچنین شرکت در مجامع و فضاهایی که مسائل و مشکلات جاری اجتماع مورد بررسی سازمان‌های دولتی و جامعه مدنی قرار می‌گیرد گفتگو کردند.

 1. 9
 2. 8
 3. 7
 4. 6
 5. 5
 6. 4
 7. 3
 8. 2
 9. 1
 • نمایندگان در جلسات مشورتی دربارۀ اینکه چگونه تعالیم حضرت بهاءالله در جوامع و اجتماعات…

 • بهائیان از سراسر دنیا در جشن روز دوازدهم رضوان حضور داشتند.

 • افراد از نژادها، ملیت‌ها و طبقات و اقشار مختلف جامعۀ بشری در بهجی حضور داشتند.

 • بیش از دو هزار نفر در بهجی برای جشن عید رضوان دور هم جمع شدند.

 • طواف حول آرامگاه حضرت بهاءالله.

 • مهمانان در برنامه عید رضوان رو به آرامگاه حضرت بهاءالله ایستاده‌اند

 • در برنامۀ عید رضوان، دعا و آثار مبارکۀ بهائی قرائت شد.

 • نمایندگان در حال طواف حول آرامگاه حضرت بهاءالله در جشن روز دوازدهم رضوان.

 •  نمایندگان پس از دورۀ منحصر بفرد کانونشن، ارض اقدس را ترک کرده و با انگیزه و انرژی…

اواوی چومپاره (Ouawi Tchompaare) از چاد، درخصوص تجربه ده سالۀ یک سازمان توسعه ملهم از آئین بهائی در آن کشور صحبت کرد که از چندین مدرسه محلی در مناطق روستایی و شهری حمایت می‌کند. «در حال حاضر ما بر دو خط اقدام تمرکز داریم: یکی برنامۀ سلامتی که بر پیشگیری و بهداشت متمرکز است و دیگری برنامۀ کشاورزی درباره مزارع و محصولات زراعتی.»

آقای چومپاره گفت: «ما در میان دانش‌آموزان این مدارس شاهد تغییرات عظیمی در استانداردهای بهداشت و پاکیزگی بوده‌ایم که به نوبه خود به خانواده‌ها نیز انگیزه داده که الگوهای جدیدی را در خانه‌هایشان دنبال کنند.»

لیازت یانگالیوا (Lyazzat Yangaliyeva)، نماینده‌ای از قزاقستان گفت: «در قزاقستان نگرانی رایجی درباره بی‌تفاوتی جوانان نسبت به وضعیت دنیا وجود دارد. جامعه بهائی در گفتمانی مربوط به آمال روحانی جوانان شرکت دارد. ما دریافته‌ایم که این مسئله به جوانان امید و راهی برای تغییرات سازنده می‌دهد.»

سرجیو گارسیا (Sergio Garcia)، نماینده‌ای از اسپانیا دربارۀ تلاش‌های صورت گرفته در آن کشور توضیحاتی داد: «ما دریافته‌ایم که کار ما در زمینۀ گفتمان‌های مختلف کشورمان یک مشروع بلندمدت است. در نهایت ما برای ایجاد صلح در جهان تلاش می‌کنیم اما همچنین متوجه هستیم که این مسیری طولانی است و ما نیز باید در کنار یکدیگر بیاموزیم که قدم‌های بعدی چه هستند، برای مثال چگونه می‌توان از درگیری میان مردم جلوگیری کرده و به این درگیری‌ها پایان داد و چگونه می‌توان میان گروه‌های متنوع جمعیتی کشورمان همبستگی ایجاد کرد.»

مشاورات نمایندگان در بستر پیامی از بیت‌العدل اعظم صورت می‌گرفت که در آن پیشرفت جامعه جهانی بهائی بررسی شده و نیازها و سؤالاتی که جوامع در حال حاضر با آن روبرو هستند بیان شده است. نمونه‎های عملی از بسیاری از موضوعاتی که در روزهای کانونشن بررسی شد در مستندی با نام «آغوشی فراگیر» به تصویر کشیده شده است که به صورت آنلاین در دسترس است.

 
اخبار جدید
© 2008 Bahá’í International Community