تقدیر رئیس مجلس نمایندگان لوکزامبورگ از اقدامات جامعۀ بهائی

۲۹ تير ۱۳۹۳ (۲۰ ژوئیه ۲۰۱۴)

لوکزامبورگ سیتی، لوکزامبورگ، ۱۸ ژوئیه ۲۰۱۴، (سرویس خبری جامعۀ بهائی) --- رئیس مجلس نمایندگان لوکزامبورگ از جامعۀ بهائی به خاطر فعالیت‌هایش برای ایجاد پل‌های دوستی میان عناصر مختلف جامعه قدردانی کرد.

مارس دی بارتلومیو خطاب به حدود صد نفر میهمان که در جشن روز ملی، میلاد رسمی والاحضرت هانری، دوک اعظم لوکزامبورگ، گردآمده بودند اظهار داشت: «از نظر من تلاش‌های بهائیان را می‌توان در کلمۀ "هم‌بستگی" خلاصه کرد.»

آقای بارتلومیو گفت: «وحدت در کثرت از نظر جامعۀ بهائی تنها یک شعار نیست، بلکه در حقیقت، اساس اعتقاد و اعمال بهائیان است.»

آقای دی بارتلومیو سخنش را با یک نقل قول مشهور از آثار مقدسۀ بهائی آغاز نمود: «فی‌الحقیقه عالم یک وطن محسوب است و مَن علی‌الارض اهل آن.»

او گفت: «اصل وحدت عالم انسانی، که از تعالیم بهاءالله است، از همان نخستین باری که آن را شنیدم بر دلم نشست.»

«از آن زمان به بعد سالهاست که این فرصت را داشته‌ام تا همراه با بهائیان در پروژه‌های اجتماعی کار کنم... و می‌توانم گواهی دهم که بهائیان در کمال صداقت برای اجرای این تعالیم تلاش می‌کنند.»

  •  اجتماع حدود صد میهمان، از جمله تنی چند از سیاستمداران، و نمایندگانی از گروه‌های…

  او گفت بهائیان «از تمام هم‌شهریان خود دعوت می‌کنند که برای بهسازی جامعه دست در دست هم فعّالیت کنند.»

  در این رویداد که در مرکز ملی بهائیان لوکزامبورگ در روز 26 ژوئن برگزار شد همچنین سه عضو دیگر پارلمان از جمله ویویان لوشه‌تر، رئیس گروه پارلمانی حزب سبز حضور داشتند. نمایندگانی از گروه‌های مذهبی و جامعۀ مدنی نیز در میان میهمانان بودند.

  بخش‌های دیگر این برنامه شامل سخنرانی افتتاحیه وفا ارزانی، رئیس محفل روحانی ملی بهائیان لوکزامبورگ، و نیز تلاوت منتخباتی از آثار بهائی و یک برنامۀ موسیقی بود.

   
  اخبار جدید
  © 2008 Bahá’í International Community