اطلاعات در بارۀ آر اس اس (RSS)

اطلاعات در بارۀ آر اس اس (RSS)

دريافت خودکار اخبار از سايت سرویس خبری جامعۀ بهائی با استفاده از آر اس اس Really Simple Syndication Really Simple Syndication

آر اس اس شيوۀ ساده ای است که به شما امکان می دهد به طور خودکار تازه ترين اخبار، مطالب، و وبلاگ های موجود در اینترنت را دريافت کنيد.

دسترسی به اخبار با استفاده از آر اس اس چگونه است؟

از آنجا که سايت سرویس خبری جامعۀ بهائی اخبار و گزارش های تازه را مرتباً تجدید میکند، سیستم آر اس اس تازه ترين عناوين خبری، به علاوه چکيده ای از هر گزارش يا خبر را به شما ارسال خواهد کرد که در کنار آن پيوندی وجود دارد که شما را به متن کامل خبر يا گزارش راهنمايی می کند.

چگونه می توانم از طريق آر اس اس اخبار سايت سرویس خبری جامعه بهائی را دريافت کنم؟

شما میتوانید قسمتی از صفحۀ خبرخوان ِ خود (News Reader) را به «دریافتی ِ آر اس اس» (RSS Feed) [یعنی اخباری که از طریق آر اس اس دریافت میکنید] اختصاص دهید. صفحه های خبرخوان زیادی در اینترنت وجود دارد از قبیل یاهو (My Yahoo)، بلاگ لاینز (Bloglines)، ام اس اِن (MSN)، و یا خبر خوان ِ گوگل (Google News Reader). بعد از اینکه صفۀ خبرخود را تهیه کردید، میتوانید به راحتی دریافتی ِ آر اس اس را در آن صفحه قرار دهید و به این ترتیب، اخبار روزانۀ سایت سرویس خبری بهائی را دریافت خواهید کرد.

از چند طریق میتوانید می توانيد دریافتی ِ آر اس اس را به صفحۀ خبرخوان ِ خود اضافه کنید:

• دکمۀ نارنجی رنگ آر اس اس را، که در صفحۀ اصلی سایت خبری بهائی قرار دارد، به داخل خبرخوان خود بکشانيد.
• آدرس اينترنتی (URL) آر اس اس را به قسمت آدرس صفۀ خبرخوان خود بکشانيد.
• آدرس اينترنتی (URL) آر اس اس را کپی کرده و در خبرخوان خود وارد کنید (cut and paste).

اشتراک در سایت سرویس خبری جامعه بهائی با استفاده از آر اس اس
Subscribe to the Bahá'í World News Service RSS Feed

چگونه می توانم خبرخوان آر اس اس را تهيه کنم؟

انواع گوناگون خبرخوان های آر اس اس موجود است. جزييات اين برنامه ها را می توانيد در اينترنت جستجو کنيد. به طور کلی اين خبرخوان ها را می توان به طور مجانی در رايانه پياده کرد. هريک از خبرخوان های آر اس اس تحت سيستم عامل مختلفی کار می کند، و در هنگام تهيۀ آنها بايد اين نکته را در نظر داشته باشيد. نکته مهم ديگر اين است که بعضی از خبرخوان های آر اس اس برخی از زبان ها را پشتيبانی نمی کنند.

 
© 2008 Bahá’í International Community