به سوی وحدت نژادی در آمریکا

۲۶ خرداد ۱۴۰۰ (۱۶ ژوئن ۲۰۲۱)

صد سال قبل، در ماه مه، اولین کنفرانس دوستی بین نژادی در شهر واشنگتن دی سی در ایالات متحدهٔ آمریکا توسط جامعهٔ بهائیان آمریکا برگزار شد. این واقعه نقطهٔ عطفی تعیین‌کننده در مسیر حرکت به سوی وحدت نژادی در این کشور بود.

در بخشی از توضیحات این برنامه آمده بود: «نیم قرن پیش برده‌داری در آمریکا لغو شد. حال نیاز به تلاش عظیم دیگری جهت غلبه بر تعصبات ‌است. تصحیح اشتباهات کنونی نیاز به لشکر و لشکرکشی ندارد زیرا عرصهٔ عمل، قلوب شهروندانمان است.»

دفتر روابط عمومی بهائیان ایالات متحدهٔ آمریکا جهت بزرگداشت صدمین سالگرد این گردهمایی تاریخی، تعدادی از دانشگاهیان، رهبران جامعهٔ مدنی و دیگر فعالان اجتماعی را در یک سمپوزیوم سه روزهٔ آنلاین با عنوان «پیشرفت در کنار یکدیگر: به سوی اجتماعی عادلانه، شمول‌گرا و متحد» گرد هم آورد.

پی جی اندروز (P.J. Andrews)، از اعضای این دفتر در این گردهمایی گفت: «برای ما که امروز اینجا جمع شده‌ایم واضح است که در فرایندی مشارکت داریم که هدفش تغییر ارگانیک عمیق در ساختار اجتماع است.»

«تغییر لازم برای برقراری عدالت در کشور تنها اجتماعی و اقتصادی نیست بلکه تغییری اخلاقی و معنوی است.»

جدیدترین پادکست سرویس خبری جامعهٔ جهانی بهائی، بخش‌هایی از این نشست را پوشش می‌دهد که در آن شرکت‌کنندگان موضوعاتی از جمله نقش زبان در پرورش حس هویت مشترک، ارتباط میان حقیقت و عدالت و نیاز به تغییرات سیستماتیک در تلاش‌ها در مسیر ایجاد عدالت اجتماعی را بررسی می‌کنند.

اصل معنوی و اساسی یگانگی نوع بشر در همه‌ٔ این گفتگوها تنیده بود. خانم می لمپل، از دیگر اعضای دفتر روابط عمومی بهائیان ایالات متحده گفت: «هر جنبشی برای از میان بردن انواع نژادپرستی در اجتماع‌مان باید بر این عقیده مبتنی باشد که تمامی انسان‌ها در ذات یکی و شایسته‌ٔ کرامت انسانی هستند. همه مهارت‌ها و توانایی‌های منحصربفردی دارند و لایق آسایش و امنیت هستند.»

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
  • بحث و گفتگوهای این نشست نگاهی به تجربیات جامعهٔ بهائی ایالات متحده در پرورش همکاری و…

  • این تصویر پیش از بحران سلامت کنون گرفته شده است. این سمپوزیوم بخشی از تلاش‌های جاری دفتر…

  • شرکت‌کنندگان در این سمپوزیوم موضوعاتی از جمله نقش زبان در پرورش حس هویت مشترک، ارتباط…

  • یک کنفرانس دوستی نژادی که توسط جامعهٔ بهائی در اسپرینگ‌فیلد، ماساچوست، کمی بعد از…

  • شرکت کنندگان در یک سمپوزیوم سه روزهٔ آنلاین با عنوان «پیشرفت در کنار یکدیگر: به سوی…

«بدون درک یگانگی‌ و بهم‌‌وابستگی‌ متقابلی که میان ما وجود دارد، تفاوت‌هایمان ممکن است به جای آنکه ضروری و لازمه‌ی غنا و زیبایی زندگی به نظر برسند، بیش از حد جلوه کنند.»

این سمپوزیوم بخشی از تلاش‌های جاری دفتر روابط عمومی بهائی ایالات متحدهٔ آمریکا برای مشارکت در گفتمان وحدت بین نژادی است. بخش‌های ضبط شده‌ای از این گفتگوها را می‌توانید در اینجا تماشا کنید.

 
اخبار جدید
© 2008 Bahá’í International Community